درباره ما

نیازهای بشری عمدتا مسائلی نیستند که رفع آنها در برهه زمانی کنونی حائز اهمیت باشد، بلکه بسیاری از اختراعات و اکتشافات سالهای گذشته در زمان خود عمدتا نیازی جهت مرتفع شدن آنها حس نمی شده ولی امروزه ناممکن بودن زندگی بدون آنها محسوس است. چنین نقطه نظری وکلای موسسه حقوقی و داوری اعتماد و اندیشه را بر آن داشت تا بتواند به یاری دانش فناوری اطلاعات جهت ایجاد فضایی مطلوب برای وکلای کشور پیشقدم شده و طرحی نو دراندازد.
ILD مخفف Iran Legal Databank به معنای " بانک دیجیتال اطلاعات حقوقی ایران" شامل نرم افزارهای طراحی شده حقوقی بر روی یک تبلت است تا پاسخگوی تمامی نیازهای جامعه والای حقوقدانان ایرانی اعم از استادان دانشگاهها، وکلا، قضات، سردفتران اسناد رسمی و دانشجویان باشد. ILD از یک طرف بدلیل قابل حمل بودن و جامعیت اطلاعات موجود در آن و از سوی دیگر با قابلیت بروزرسانی تازه ترین تغییرات و اطلاعات حقوقی؛ امکان بهره مندی از داده های روز حقوقی را برای کاربران در هر زمان و هرمکان فراهم می نماید.
بمنظور جلوگیری از ممانعت حمل و استفاده از آن در مجامع قضایی، این وسیله فاقد هرگونه برنامه های بازدارنده نظیر دوربین عکاسی یا تماس تلفنی است. علاوه بر این، تمامی اطلاعات موجود کاربران بصورت شخصی و کاملا محرمانه و با تایید کاربر بصورت آنلاین ذخیره می شود تا در صورت مفقود شدن یا بروز هرگونه مشکلی برای ILD کاربران، اطلاعات آن مجددا قابل بارگذاری باشد.
ILD برای به فعلیت در آمدن از حالت طرح بمدت 3 سال بی وقفه از سوی سه تیم مختلف حقوقی، بازرگانی و فناوری اطلاعات (IT) در قالب بیش از 12000 نفر ساعت کار تخصصی و 8000 نفر ساعت جهت جمع آوری و ورود اطلاعات زمان برده است.

 

شناسنامه ILD
صاحب امتیاز و پدید آورنده: دکتر سید امیرحسین بحرینی
مدیر پروژه: ایمان ضیائی
برنامه نویسی: شرکت داده پرداز پویای شریف
گرافیک برنامه و طراحی جانبی:غزال طلاپور
عرضه و ارائه: موسسه حقوقی و داوری اعتماد و اندیشه